Välkommen Andrea Nord

Publicerat: 2025-01-10 - 10:48

Från och med mitten på mars har A6 utökat sin träningsverksamhet med ytterligare en tränare. Vi är mycket glada att kunna presentera Andrea Nord som kommer bli ett stor förstärkning på tränarsidan.

Andrea kommer främst att arbeta med gruppträningar och juniorträning samt även arbeta med medlemsservice i vår nya reception/shop uppe vid rangen. Hon kommer också vara kontaktperson kring våra tävlingar framöver. 

Här är Andreas egna presentation om sig själv:

Mitt namn är Andréa Nord, jag är 21år och kommer från Växjö. Går nu högre tränarutbildningen hos PGA of Sweden. Att vara på golfbanan är min passion, jag brinner för att hjälpa andra att utveckla sin golf. Jag har erfarenhet av att tävla på juniortouren under några säsonger, utöver det även SM i simulatorgolf för damer och dessutom provat på att tävla på Ahlsell Nordic Golf Tour. Så detta med tävling ligger mig också varmt om hjärtat. Men att förmedla kunskap till andra är det som driver mig mest. Jag ser fram emot att möta er alla på A6 till våren!